Als Oscar Piastri in 2025 het Formule 1-kampioenschap op zijn naam wil schrijven, moet hij zorgen dat hij zo min mogelijk fouten maakt. Dat heeft Lando Norris duidelijk gemaakt tijdens het laatste raceweekend voor de zomerstop. De Brit heeft dat namelijk zelf ondervonden, tijdens de Grand Prix van België.
Op Spa-Francorchamps begon Norris vanaf poleposition, na een sterke kwalificatieronde op zaterdag, maar al snel raakte de McLaren-coureur de leidende positie kwijt aan teamgenoot Piastri. De rest van de race zat Norris in de achtervolging op de Australiër, maar doordat hij vier foutjes maakte, kwam hij nooit in de buurt van Piastri en moest hij toezien hoe de leider in het kampioenschap het gat met zeven punten vergrootte.
Vlak na de race in België maakte Norris duidelijk dat deze foutjes geen invloed hadden op het resultaat in de Grand Prix, maar hij beseft wel dat het hem in ieder geval niet geholpen heeft. Voor Norris is het kwartje ook inmiddels gevallen: als hij kampioen wil worden, moet hij zorgen dat hij de fouten tot een minimum beperkt - en dat geldt ook voor teamgenoot Piastri.
"Het gaat er gewoon om wie zich het vaakst als eerste of tweede kwalificeert. En of je je positie vasthoudt in bocht één, waarna je vanaf daar verder verdergaat. Er zijn namelijk niet veel races geweest waarin de posities tijdens de race zijn gewisseld [na de eerste ronde, red.]. Dus daarom is het meer wie de minste fouten kan maken en zich als eerste kwalificeert", zegt Norris op de vraag wat de doorslaggevende factor gaat zijn in het 2025 Formule 1-kampioenschap.
Lees ook
Max Verstappen doet bijzondere claim over baanrecord op Nürburgring
Lando Norris vreest voor Max Verstappen: 'Ik bedoel...'
Norris maakte te veel fouten
En voor de Brit is het pijnlijk dat hij in het eerste deel van het seizoen meerdere keren in de fout is gegaan. Zo maakte hij een foutje in China, kwam hij tekort in de kwalificatie in Bahrein, knalde hij in de muur in Saoedi-Arabië en reed hij tegen Piastri aan in Monaco. Vanaf dat moment heeft de achtvoudig Grand Prix-winnaar zich aanzienlijk verbeterd, maar de gemiste punten uit het eerste deel van het seizoen doen hem nu pijn.
Norris beseft zich dat dat erg onnodig was en meent dat hij deze fouten heeft gemaakt, omdat hij te veel, te snel wilde: "Soms was dit jaar zelfs 95% goed geweest," zei Norris. "Dit zijn een paar van mijn fouten van eerder in het seizoen. Ik bedoel, ik heb het eerder op 101% geprobeerd. Soms is dat geweldig. Soms is dat, denk ik, het beste wat je kunt bereiken. Daar geloof ik wel in. Maar soms moet ik ook op 95% of zelfs 90% rijden en dat is soms niet genoeg om op pole of P2 te staan", zegt de Brit, die het aantal fouten in een raceweekend wil verminderen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties