Volgens Mario Andretti zit Toto Wolff binnenkort met zijn handen in het haar, want er zal een keuze gemaakt moeten worden om George Russell of Kimi Antonelli als eerste rijder aan te wijzen, anders komen de concurrenten te dichtbij.
Andretti, adviseur van Cadillac F1 Team, bespreekt het nieuwe Formule 1-seizoen in de Drive to Wynn-podcast. Daarin spreekt de Amerikaan over een aantal scenario's waarvan hij zeker lijkt te weten dat deze uit gaan komen in de nabije toekomst.
Een daarvan is dat Mercedes vroeg of laat een keiharde beslissing moet maken over de rangorde tussen Russell en Antonelli. Andretti ziet dat de twee Mercedes-coureurs op dit moment de meeste kans maken op een wereldtitel, maar tegelijkertijd zit Ferrari niet ver achter de Zilverpijlen.
"Dit is nog een aspect van het seizoen dat volgens mij heel, heel interessant gaat worden: om te zien hoe het zich daar bij Mercedes allemaal gaat ontwikkelen", begint Andretti.
“Met George heb je de meer ervaren coureur. Hij weet hoe hij races moet winnen, en dat heeft hij ook laten zien, en nu heb je met Kimi die jonge nieuwkomer, die tot nu toe briljant heeft gepresteerd."
“Nu heeft hij het op de proef gesteld, de ultieme proef, en hij start vanaf poleposition en wint de race."
Lees ook
Max Verstappen verrast en is nú al op het circuit met bijzondere auto
Max Verstappen zet Red Bull op scherp vlak voor raceweekend in Japan
Gelijkenissen met vorig jaar
In 2025 waren staken Oscar Piastri en Lando Norris met kop en schouders boven de rest uit, maar doordat McLaren geen teamorders doorvoerde, kon Max Verstappen in rap tempo dichterbij komen. Uiteindelijk werd Norris nipt wereldkampioen. Andretti ziet dit jaar hetzelfde gebeuren.
"Toto Wolff staat nu dus voor een hele klus. Hoe breng je hier evenwicht in? Het is prachtig om te zien. Net zoals bij Zak Brown vorig jaar."
“Op een gegeven moment moet je gewoon de voorkeur geven aan één coureur. Anders blijft het zo dat ze punten van elkaar afpakken, en wint iemand anders het kampioenschap."
“Ik zie dit zich nu bij Mercedes ontvouwen. Maar vinden wij dat als toeschouwers geweldig, en kijken we met plezier naar dit jonge talent hier, dat gewoon heel, heel goed is en de klus klaart. Hij is heel bescheiden, heel beheerst. Dat vind ik geweldig. Ik geniet er gewoon van om dat te zien.”
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties