Hoewel Ralf Schumacher van mening is dat het voor alle partijen beter is dat Christian Horner en Red Bull Racing uit elkaar zijn gegaan, heeft de Duitser wel een vervelende mededeling voor Max Verstappen. De wederopbouw van het Oostenrijkse team zal niet binnen een aantal maanden voor elkaar gebokst zijn. Daarvoor zijn er te veel belangrijke pionnen verdwenen.
In de afgelopen anderhalf jaar heeft Red Bull Racing moeten toezien hoe er een aantal kopstukken zijn opgestapt. Rob Marshall vertrok naar McLaren [al gebeurde dit al in 2023], waarna Adrian Newey, Jonathan Wheatley en Will Courtenay in 2024 allen besloten om hun posities op te geven bij Red Bull en naar concurrenten te vertrekken. Courtenay wordt pas volgend jaar vrijgegeven door het Oostenrijkse team, maar de Brit zal inmiddels met zijn hoofd al bij zijn nieuwe werkgever [McLaren] zitten.
En dit alles heeft ervoor gezorgd dat Red Bull Racing een enorme tuimeling heeft gemaakt in het constructeurskampioenschap, omdat de auto simpelweg niet goed genoeg meer is. Het heeft tot gevolg dat Max Verstappen niet langer tevreden is met de gang van zaken binnen het team en zit te denken aan een transfer naar Mercedes.
Echter heeft Max, volgens Ralf Schumacher, niks te maken met het ontslag van Christian Horner. De viervoudig wereldkampioen had misschien niet de beste relatie met de voormalig CEO en teambaas van Red Bull Racing, maar geëist voor zijn ontslag? Nee, dat ziet de Duitser Verstappen niet doen.
"Ik denk dat het een niets met het ander te maken heeft. De twee waren misschien niet de beste vrienden, maar daar heeft Max geen aandeel in gehad", zegt Schumacher bij Sky Deutschland. "Max wil natuurlijk bij Red Bull blijven als het maar enigszins mogelijk is, want daar is het allemaal begonnen en hij heeft veel te danken aan Red Bull."
Lees ook
Fans spotten opvallend gedrag Christian Horner richting Max Verstappen na ontslag bij Red Bull
Peter Windsor noemt belangrijkste reden voor Red Bull-ontslag Christian Horner
Schumacher waarschuwt Verstappen
Hoewel Schumacher de denkwijze van Verstappen waardeert, die het liefst loyaal blijft aan het team waar zijn Formule 1-droom allemaal bij is begonnen [Toro Rosso viel ook onder de Red Bull-familie], moet hij de Nederlander ook waarschuwen. De zesvoudig Grand Prix-winnaar verwacht namelijk niet dat het team uit Milton Keynes binnen de kortste keren weer mee zal doen om de titel. Daarvoor is er gewoon te veel knowhow verdwenen.
"Ik vrees dat deze dip waar Red Bull nu doorheen gaat, nog wel even zal duren. Dat duurt in de Formule 1-geschiedenis meestal twee, drie jaar. Nu kan er natuurlijk één ding gebeuren: volgend jaar nieuwe regels, waardoor men een geweldige aanpak vindt. Ik kan het me alleen niet voorstellen, omdat Waché [technisch directeur Red Bull, red.] er nu al twee of anderhalf jaar niet in slaagt om de auto echt rijdbaar en goed te maken. Daarom geloof ik nog steeds dat Max na dit weekend sterker dan ooit overweegt om Red Bull te verlaten", aldus Schumacher.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties