F1 Nieuws

Toto Wolff stelt deadline voor keuze tussen Max Verstappen en George Russell

Mercedes-baas Toto Wolff
BSR Agency
F1 Nieuws

Toto Wolff stelt deadline voor keuze tussen Max Verstappen en George Russell

Mercedes-baas Toto Wolff
BSR Agency

Mercedes-teambaas Toto Wolff heeft in Oostenrijk laten weten wanneer er een beslissing zal worden genomen door zijn team over de rijderskeuze voor aankomend F1-seizoen. Regerend wereldkampioen Max Verstappen wordt hevig in verband gebracht met een transfer naar Mercedes, terwijl ook George Russell goede prestaties neerzet in de W16 en zichzelf dus in de kijker speelt voor een contractverlenging bij de Zilverpijlen.

Voorafgaand aan het raceweekend op de Red Bull Ring maakte Russell bekend dat zijn teambaas Wolff in gesprek was met Verstappen over een transfer naar het team uit Brackley in 2026. Wolff en Verstappen zelf gingen niet echt in op vragen over deze gesprekken, maar Wolff stelde wel dat hij gesprekken met Verstappen liever achter gesloten deuren hield en dus niet met updates te koop zou lopen.

Na Verstappens DNF op de Red Bull Ring is de Nederlander op grote achterstand geraakt in de strijd om de WK-titel en staat hij derde, slechts negen punten voor nummer vier Russell. Daarnaast is Red Bull afgezakt naar een vierde plaats in het constructeurskampioenschap. Naar verluidt kan Verstappen onder zijn deal met Red Bull uit als hij buiten de top twee staat in het rijdersklassement tijdens de zomerstop en/of Red Bull buiten de top drie staat in het constructeurskampioenschap ten tijde van de zomerstop.

Wolff geeft duidelijkheid over toekomstige line-up Mercedes

Mocht Verstappen gebruik maken van die ontsnappingsclausules, dan is de kans aanzienlijk dat hij overstapt naar Mercedes. Voor nu is het echter koffiedik kijken wat Verstappen gaat doen. Volgens Wolff zal er binnenkort echter duidelijkheid komen over de toekomstige rijdersline-up van zijn team.

"Je moet respectvol zijn tegenover alle belanghebbenden in dat hele proces. De organisatie, de coureurs, iedereen, je moet begrijpen hoe je verder moet gaan. Ik wil geen statistieken bijhouden en een coureur laten wachten of geen beslissingen nemen wanneer die genomen moeten worden", vertelde Wolff in Oostenrijk.

"Dus ik denk dat we met juni in een goede positie zitten. Er zijn natuurlijk veel discussies gaande, maar ik ben er open en transparant over geweest en op een bepaald moment en in de komende maanden... tot de zomerstop moeten we het weten. Elk punt dat ik moet weten, tot de zomerstop voorbij is. Alles zal worden afgehandeld", aldus de Oostenrijkse Mercedes-teambaas.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties