Hoe lang krijgt Red Bull-coureur Liam Lawson de kans bij het Oostenrijkse team. De opvolger van Sergio Pérez kende geen geweldig debuutweekend in Australië, waar hij zich als achttiende kwalificeerde en in de race uitviel met een crash, maar zijn tweede weekend in China verloopt tot nu toe wellicht nog erger.
In Melbourne kreeg Lawson nog het voordeel van de twijfel, aangezien hij de derde vrije training aan zich voorbij moest laten gaan door een motorprobleem en hij de baan en zijn nieuwe auto nog niet goed kende. Echter werd er van hem verwacht dat hij in Shanghai beter zou gaan presteren dan in het openingsweekend. En dat is tot nu toe nog niet gebeurd.
De Nieuw-Zeelander kwam in de Sprint kwalificatie niet verder dan de twintigste plek, waarmee hij laatste werd. In de Sprint zelf kende hij een touché met zowel Jack Doohan als Gabriel Bortoleto en scoorde hij geen punten. En een revanche volgde ook niet in de normale kwalificatie, aangezien Lawson wederom als laatste eindigde.
"Ik begon mijn ronde te dicht achter [Pierre Gasly], maar dat zou niet het verschil moeten zijn tussen mij en het halen van Q2", zegt Lawson over zijn uitschakeling in het eerste deel van de kwalificatie. "Ik zou er vanaf de eerste ronde moeten zijn."
Als Lawson wordt gevraagd of de auto hem te veel problemen geeft, zegt hij eerlijk: "Het zijn gewoon de karakteristieken van hoe [de auto] rijdt. Maar als Max ermee kan rijden, dan moet ik het ook kunnen oplossen."
Lees ook
Max Verstappen en Helmut Marko worden het niet eens over kansen Red Bull in China
Slecht nieuws voor Red Bull nadat Max Verstappen onheilspellend bericht deelt over RB21
Helmut Marko laat oog vallen op Red Bull-talent
Hoewel Lawson dus zijn hand in eigen boezem steekt, iets wat Helmut Marko waardeert bij een Formule 1-coureur, moet de adviseur van Red Bull toegeven dat het op dit moment niet de goede kant opgaat met Lawson. Met de manier waarop hij nu presteert, gaat hij het niet lang volhouden als teamgenoot van Max Verstappen, beseft ook de Oostenrijker zich: "Nou, zo kan het niet doorgaan. We zullen het hele weekend analyseren, ook wat er in Australië is gebeurd, en dan zullen we zien wat we gaan doen."
En voor Lawson bracht de kwalificatie in China dubbel slecht nieuws. Waar hijzelf dramatisch presteerde, liet Isack Hadjar zien uit het juiste racehout gesneden te zijn. De Fransman, die vorige week nog 'gênant' werd genoemd door Helmut Marko, was nu dé verrassing van de kwalificatie.
In zijn tweede raceweekend in de Formule 1 wist hij zich op de zevende plek te kwalificeren, op een circuit waar hij nog nooit heeft gereden. Daarmee was Hadjar de tweede snelste Red Bull-coureur van de sessie. En dat heeft ook Marko gezien, die duidelijk laat merken dat hij zéér onder de indruk was van de teamgenoot van Tsunoda. Moet Lawson zich alvast zorgen gaan maken?
"Hij is sensationeel", glundert Marko als hij over Hadjar spreekt. "Tweede race, nog nooit hier geweest en rijdt foutloos op het niveau van Yuki of zelfs sneller en hij zegt nog steeds dat hij hier en daar iets verloor."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties