F1 Nieuws

Max Verstappen onthult reden voor dominantie in Hongarije: 'Dat hielp enorm'

Max Verstappen onthult reden voor dominantie in Hongarije: 'Dat hielp enorm'
F1 Nieuws

Max Verstappen onthult reden voor dominantie in Hongarije: 'Dat hielp enorm'

Max Verstappen onthult reden voor dominantie in Hongarije: 'Dat hielp enorm'

Op vrijdag en zaterdag klonk Max Verstappen allesbehalve tevreden over zijn Red Bull RB19. Het team uit Milton Keynes had meerdere updates meegenomen naar de Hungaroring, welke twee tienden voordeel op zouden moeten leveren, maar dat kwam er in eerste instantie niet uit.

Na de kwalificatie liet Verstappen weten dat de balans in de auto 'de slechtste ooit' was, maar tijdens de race was daar niks van te merken. De Nederlander ging in bocht 1 al voorbij aan Lewis Hamilton, waarna hij niet meer achterom gekeken heeft. Uiteindelijk wist hij met meer dan een halve minuut voorsprong te winnen op de nummer twee, Lando Norris.

Als Verstappen bij Sky Sports terugkijkt op zijn race, moet hij vaststellen dat de balansproblemen op de zaterdag er juist voor hebben gezorgd dat zijn auto sterk was op de zondag. Dat had Paul Monaghan, Chief Engineer van Red Bull Racing, ook al verwacht.

"[Zaterdag] was het natuurlijk niet ideaal, met de snelheid over één ronde. Maar dat was eigenlijk het hele weekend al het geval. Iedere keer als we een korte run deden, was de snelheid er niet, maar de lange runs zagen er wel goed uit. De balans die we in de race hadden, was eigenlijk perfect", begint Max.

Waardoor was Red Bull dominant?

In de kwalificatie was de RB19 gelijk aan de Mercedes W14 en de McLaren MCL60, terwijl de Oostenrijkse bolide in de race meer dan een halve seconde sneller was dan welke auto dan ook. Verstappen weet waardoor dat kwam.

"Het was [zondag] een stuk warmer. Zowel de lucht- als de baantemperatuur. Daardoor was de bandendegradatie een stuk hoger dan op de vrijdag en de zaterdag. Dat hielp enorm met de balans in de auto. Ik denk dat we ook wat lessen geleerd hebben. Ook als we niet perfect zijn in de kwalificatie, kunnen we een goede balans hebben in de race", sluit Verstappen af.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties