Red Bull Racing heeft er op zaterdag voor gekozen om een afstelling te monteren die gericht was op een regenachtige race in België. De voorspellingen toonden aan dat het de gehele zondag zou gaan regenen, voor de race op Spa-Francorchamps, en Red Bull had geleerd van de fouten uit Groot-Brittannië.
Dat weekend werd er ook al regen voorspeld voor de zondag, maar koos het Oostenrijkse team ervoor om een low downforce set-up te gebruiken, wat in de race een complete miskleun bleek te zijn. De RB21 van Max Verstappen was onbestuurbaar, waardoor hij geen enkele kans had om vooraan mee te strijden.
Om een herhaling van deze situatie te voorkomen besloot Red Bull in België wel te anticiperen op de naderende buien, maar ook deze beslissing viel verkeerd uit. Dit keer was het echter niet de schuld van Red Bull, maar van de FIA. De baan was inderdaad nat, maar de start werd door de wedstrijdleiding zó lang uitgesteld, dat het grootste deel van de race onder droge omstandigheden werd verreden, wat ervoor zorgde dat de afstelling van Red Bull niet werkte en ze wederom kansloos waren voor de zege.
"Ik denk dat we allemaal verrast waren door hoe laat de race uiteindelijk van start ging. Ik ga ervan uit dat de FIA daar haar eigen afwegingen voor had, maar vanuit ons perspectief kwam het echt onverwachts. We zaten niet alleen te wachten tot de regen afnam, maar moesten uiteindelijk zelfs wachten op de zon", zegt Red Bull-teambaas Laurent Mekies, die niet blij is met de beslissing van de FIA om zo lang te wachten. Daarmee herhaalt hij de woorden van stercoureur Max Verstappen.
"En zelfs daarna volgden er nog veel ronden achter de safety car. Opnieuw, de FIA zal daar ongetwijfeld haar redenen voor hebben gehad, maar voor ons - met een auto die specifiek was afgesteld op natte omstandigheden - leverde dat een duidelijk verlies aan performance op. Maar dat hoort bij racen onder dit soort omstandigheden."
Lees ook
Max Verstappen dient Helmut Marko van repliek: 'Hij zit niet in de auto!'
Nico Rosberg zet Jos Verstappen onder druk met pijnlijke vraag
Wisselen onder de rode vlag?
Mekies krijgt daarna de vraag of Red Bull de grotere achtervleugel niet van de auto van Max Verstappen had mogen halen onder de rode vlag, aangezien auto's dan aangepast mogen worden. Echter weet de Fransman dat dat niet mogelijk was. Ten eerste vanwege de parc fermé regels en ten tweede omdat Red Bull het gevoel had dat de race véél eerder had moeten beginnen dan nu het geval was.
"Ik denk niet dat we iets aan onze afstelling hadden gewijzigd [als dat mogelijk was, red.]. We gingen ervan uit dat we veel eerder de baan weer op zouden gaan dan uiteindelijk gebeurde."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties