Oscar Piastri en Lando Norris worden het niet eens over de uitdaging die zij zullen ontvangen vanuit Red Bull Racing, dit raceweekend. Tijdens de Grand Prix van Bahrein worden de McLaren-coureurs geacht er met de overwinning vandoor te gaan, maar leider in het kampioenschap Lando Norris denkt niet dat dat zo makkelijk gaat worden.
De Brit heeft namelijk het gevoel dat onder andere Red Bull in Bahrein sterker voor de dag gaat komen dan menigeen verwacht. Na de overwinning van Max Verstappen in Japan maakte de viervoudig wereldkampioen onmiddellijk duidelijk dat dat in Bahrein hoogstwaarschijnlijk niet mogelijk zal zijn, vanwege het ruwe asfalt en de hoge temperaturen.
Voor Verstappen wordt een zege in Bahrein nagenoeg onmogelijk, omdat zijn RB21 onder hoge temperaturen de banden opvreet, terwijl McLaren het Pirelli-rubber lang heel weet te houden. Voor de Nederlander is McLaren de duidelijke favoriet, zoals ze dat ook in Australië en China waren - en eigenlijk ook in Japan hadden moeten zijn.
Lando Norris onzeker
Waar Max Verstappen weet dat McLaren dit weekend wederom de favoriet is voor de overwinning, durft Lando Norris dat absoluut niet uit te spreken. Als de vijfvoudig Grand Prix-winnaar in Bahrein de vraag krijgt of hij verwacht dat zijn team op het Bahrain International Circuit de overhand zal hebben boven Red Bull, moet de Brit toegeven dat dat niet in zijn hoofd omgaat.
"Onwaarschijnlijk, maar dat is mijn gevoel op dit moment", begint Norris. "Ik weet dat veel dingen geweldig zijn, maar het is een circuit met veel lage snelheidsbochten. We weten nog steeds dat dat een van onze zwakke punten is. Het is niet per se dat ik heel veel nare dingen verwacht, maar ik verwacht gewoon een lastiger weekend dan de laatste paar keer."
Lees ook
Jos Verstappen mogelijk oorzaak voor onderzoek naar McLaren: FIA heeft beelden in handen
Max Verstappen onthult wanneer hij de favoriet is voor het kampioenschap: 'Dan komt het goed!'
Piastri vol vertrouwen
McLaren-coureur Lando Norris heeft dus niet het gevoel dat zijn auto veel sterker gaat zijn dan die van Max Verstappen dit weekend, maar daar is teamgenoot Oscar Piastri het niet mee eens. Volgens de Australiër is de MCL39 nog altijd de beste auto van het veld en moet dat ook in Bahrein voor een overwinning zorgen, zoals dat in de eerste twee races van het seizoen het geval was.
"Ik denk niet dat er veel verandert", zegt Piastri op het feit dat Verstappen de race in Japan won. "Op dit moment beschikken we over de snelste auto, maar dat betekent niet dat we achterover kunnen leunen. Ons voordeel is niet groot genoeg om nonchalant te zijn, dus we moeten blijven presteren op het hoogste niveau. In Melbourne hadden we een sterk weekend, maar dat kwam ook doordat we alles uit de auto haalden en we beiden het gevoel hadden dat we optimaal reden."
De drievoudig GP-winnaar denkt dat McLaren vooral op de zondagen een voorsprong heeft op de rest van het veld: "Tijdens de races hebben we zeker een voordeel, maar in de kwalificaties moeten we scherp blijven. Het verschil is nog steeds klein. Zoals we in Japan zagen, reed Max gewoon een sterke ronde en dat was voldoende om ons te verslaan. Het onderstreept dat het hele seizoen spannend zal blijven en dat we op ons allerbest moeten zijn."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties